Projekt Hüdra: A Soros-hálózat első nagy lebukása – az illegális migráció szervezése

Feltárjuk, hogyan működik az illegális migrációs hálózat, milyen terveket valósít meg az Európai Unióban, és hogyan befolyásolja a bevándorlási politikát.

Odáig merészkedik a brit liberális gazdasági lap, hogy egyenesen nehezményezik, hogy az Európai Unió milliárdokat költ az illegális migráció csökkentésére.
Az afrikai bevándorlás fogja megmenteni Európát – állítja a The Economist. A liberális brit gazdasági lap szerint az afrikaiaknak munkára, a világnak – benne Európával – pedig munkásokra van szükségük, ezért meg kell ragadni ezt a „lehetőséget”.
Kathryn Foster és Matthew Hall, a Cornell Egyetem demográfusai szerint „a migráció jövője afrikai eredetű lesz”. A munkaerő Afrikában egyre bőségesebb, míg máshol egyre ritkább.
A McKinsey tanácsadó cég szerint a fejlett országokban – köztük egész Európában – 340 millióval fog csökkenni a munkaképes korú népesség (15–64 évesek).
A szubszaharai afrikai területeken, bár szintén csökken a termékenységi ráta, ez lassabban és magasabb kiindulási szintről történik. A régió évtizedekkel le van maradva a „demográfiai átmenetben”. Munkaképes korú népessége 2050-re körülbelül 700 millióval nő, nagyjából megduplázódva.
1990 és 2024 között az Európában élő afrikaiak száma 4 millióról 10,6 millióra nőtt
– ez az Afrikán kívül élő afrikai migránsok körülbelül fele. Több mint 4 millióan élnek Franciaországban, 1 millióan Nagy-Britanniában.
2001-ben mindössze 5000 afrikai élt Skóciában, ami a lakosság 0,1 százalékát tette ki. A legutóbbi, 2022-es népszámlálás idejére ez a szám több mint tizenegyszeresére nőtt, és azóta valószínűleg még gyorsabban gyarapodott. Csak Edinburgh-ban 3000 tagja van egy nigériaiak számára létrehozott WhatsApp-csoportnak.
Ennek ellenére a The Economist nehezményezi, hogy az Európai Unió milliárdokat költ az illegális migráció csökkentésére.
A lap szerint, ha nem érkeznek afrikai migránsok Európába, akkor a jóléti juttatások csökkentésére vagy a nyugdíjkorhatár emelésére lenne szükség.
Ugyanakkor jó példaként kiemelik, hogy Giorgia Meloni olasz miniszterelnök korábban a bevándorlás csökkentését ígérte, de kormányzása alatt az EU-n kívüli munkavállalási vízumok száma nőtt. Hozzátették, hogy a Brexit utáni Nagy-Britanniában is megugrott a nettó migráció.
A The Economist szerint éppen ezért a migráció meg fogja változtatni a világot, hiszen az öregedő országoknak „szükségük lesz” a fiatal afrikaiakra.
Nyitókép: BOUREIMA HAMA / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Feltárjuk, hogyan működik az illegális migrációs hálózat, milyen terveket valósít meg az Európai Unióban, és hogyan befolyásolja a bevándorlási politikát.
***